top of page

Dobrodružný zábavno-vzdelávací park Šmolkovia - Magický svet prináša na Slovensko prvýkrát svet Šmolkov doslova v nadživotnej veľkosti. Šmolkovia, ktorí sú veľkí ako iba tri jablká postavené na seba, pozývajú deti i dospelých priamo do svojich hríbikových domčekov, ktoré sú tak veľké, že sa do nich ľahko zmestí dieťa aj dospelák. Šmolkovský kúzelný les ponúka veľké množstvo objavov a interaktívnych dobrodružstiev. Deti zistia, ktorému zo Šmolkov sa najviac podobajú, a tiež sa naučia hovoriť šmolkovskou rečou. Predovšetkým sa však všetci spoločne a hravou formou dozvedia o tom, ako chrániť nielen Šmolkov, ale aj ten náš živý les. Spolu s malými Šmolkami tak všetci prežijú napínavé dobrodružstvo o záchrane prírody, kde spoločne uniknú nahnevanému kocúrovi Azraelovi a potom zvíťazia nad zákerným čarodejníkom Gargamelom a jeho hrôzostrašným strojom.

threedcgi_characters_014 2.png
int svet smolkov.png
vr a zabavny park.png

Veľké Šmolkovské dobrodružstvo končí romantickým letom na bocianovi, ktorý deti vo virtuálnej realite prenesie do animovaného sveta Šmolkov. Týmto však dobrodružstvo zďaleka nekončí. O poschodie nižšie čaká všetkých návštevníkov veľká zábavná zóna. VR realita, skákacie hrady a veľa iných atrakcií.

Šmolkovia – Magický svet prináša nielen zábavu, ale aj poznanie. Poslaním celého parku je inšpirovať deti k ochrane životného prostredia a je pripravený aj vzdelávací program pre školské triedy. Deti sa tu zábavnou formou dozvedia o nutnosti ochrany prírody, ale aj podrobnosti o živote v našom slovenskom lese. Zábavno-vzdelávací park Šmolkovia – Magický svet pomáha učiteľom hovoriť s deťmi o zložitých témach jednoduchým spôsobom, a nadchnúť tak deti k ochrane prírody.

Smurfette.png
threedcgi_characters_025BIS_edited.png

„Chceli sme urobiť veľké zábavne vzdelávacie centrum, odkiaľ sa vám nebude chcieť odísť. Veľká Šmolkovská dedinka je nádherná a navyše interaktívna, doslova sa v nej premeníte na malého Šmolka či Šmolinku. Dedinka sa rozprestiera na celom poschodí nákupného centra. Naučíte sa tam šmolkovskú reč, a zároveň premôžete zlého Gargamela. O poschodie nižšie je ešte ďalší veľký priestor venovaný detským ihriskám, LEGU a VR realite, aby sa u nás nenudili ani staršie deti. Je to miesto, kde sa budú baviť všetci členovia rodiny od najmenších po najväčšie deti. A samozrejme súčasťou je aj malé občerstvenie. "

1 (23).jpg
1 (240).jpg

Roztomilí modrí trpaslíci okúzľujú svojich detských i dospelých fanúšikov už 65 rokov. Kresliar komiksov Peyo vytvoril prvé modré postavičky už v roku 1958, vtedy sa objavovali po zahraní na kúzelnú flautu. Pôvodne vedľajšie postavy jeho komiksu si rýchlo získali svojich fanúšikov a v roku 1959 už mali svoj vlastný komiks. Prvý, ešte čiernobiely film vznikol v roku 1965. Naozajstné šmolkovské šialenstvo odštartoval americko-belgický seriál, ktorý na začiatku 80. rokov vysielali takmer všetky TV stanice sveta.

Popularita dobrosrdečných modrých trpaslíkov, ktorí bojujú so zlým čarodejníkom Gargamelom a jeho kocúrom Azraelom, sa preniesla aj do 21. storočia. Navyše je podporená úspešnými celovečernými filmami a novými seriálmi, ktoré už využívajú najmodernejšie 3D animácie.

azrael_edited.png
peyo-backgorund-1.jpeg
zabava spojena s poznanim.png
smolkova 65 rokov.png
bottom of page